lut 04 2009 Zdrowe produkty żywnościowe
Komentarze: 0

Frytki pieczone w piekarniku

Tak, mają mniej tłuszczu, jednak wciąż są bogate w kalorie a ubogie w wartości odżywcze. Na dodatek mają mało odpowiadającego za uczucie sytości błonnika. Lepszy odpowiednik: popcorn - znajdziesz w nim chrupkość i smak frytek, jednak o 65% mniej kalorii na kubek. Poszukuj popcornu nadającego się do sprzętu beztłuszczowego lub używaj zdrowego oleju.

Ciągnące się owocowe przekąski

Chociaż mogą zawierać odrobinę soku w większości przypadków są to słodycze wzbogacone w witaminy. Zawierają one również syrop bogaty w fruktozę, która łączona jest z otyłością. Lepszy odpowiednik: świeże lub suszone owoce - zawierają błonnik, którego nie znajdziesz w owocowych przekąskach. Dodatkowo, zawierają antyoksydanty zapobiegające rozwojowi raka.

Lody typu "light"

Chociaż mogą mieć mniej kalorii niż normalne lody jednak wcale tak być nie musi. Niektóre z nich są lekkie jednak smakują gorzej co sprawia, że zjesz więcej niż jedną porcję. Odpowiednik: mrożone sorbety czyli lody z zamrożonego soku.

Dietetyczne napoje gazowane

Badania przeprowadzone w 2008 roku wykazały, że istnieje związek pomiędzy wypijaniem jednego napoju gazowanego dziennie a syndromem metabolicznym. Wiąże się to z większą otyłością brzuszną, która podnosi ryzyko chorób serca. Nie wiadomo jednak czy spowodowane jest to składnikami popularnych napoi czy może nawykami żywieniowymi tych osób. Lepszy odpowiednik: aromatyzowana woda mineralna, ma zero kalorii i jest pozbawiona sztucznych słodzików. Możesz również rozcieńczać zwykły sok tak aby zmniejszyć wartość jego kaloryczną.

Niskokaloryczna margaryna w sprayu

Chociaż niektóre margaryny mają być pozbawione kalorii to w rzeczywistości opakowanie produktu może mieć aż 900 kalorii. Lepszy odpowiednik: oliwa z oliwek, chociaż to tłuszcz to oliwa jest jednak zdrowsza i bardziej aromatyczna niż margaryna w sprayu. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które redukują ryzyka chorób serca i raka.

Beztłuszczowy dressing do sałatek

Beztłuszczowe sosy do sałatek są często bogate w cukry - tak więc sos może być bardziej kaloryczny niż ten przyrządzany tradycyjnie. Na dodatek, sałatka bez tłuszczu traci swe zdrowotne zdolności, odrobina tłuszczu jest potrzebna do wchłaniania witamin A, D, E i K. Odpowiednik: oliwy oparte na oleju zwierające oliwę z oliwek, ocet winny i zioła.

Ciastka niskotłuszczowe

Wiele osób sądzi, że mogą pozwolić sobie na zachciankę bez większych wyrzutów sumienia. Problemem jest to, że w większość tych przekąsek posiada dodatkową ilość cukru co podnosi ich wartość kaloryczną. Niskotłuszczowe ciastka mogą być bardziej tuczące niż normalne. Lepszy odpowiednik: ciastka owsiane, błonnik w nich zawarty zapobiega wchłanianiu złego cholesterolu.

diety : : trening, fitness, diety, women, odchudzanie, health, diet, dietetyka, ćwiczenia, life
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz